27.05.2018, Miroslav Fuks

Davis Ikaunieks byl vyhlášen nejlepším cizincem HET ligy

Davis Ikaunieks byl vyhlášen nejlepším cizincem HET ligyÚtočník Davis Ikaunieks se v rámci dnešního Galavečera HET ligy dočkal velkého osobního ocenění a též malé náplasti na bolestný sestup FC Vysočina. V Národním domě v Praze na Vinohradech převzal ocenění pro nejlepšího zahraničního hráče ročníku 2017/18. To vzešlo z hlasování kapitánů ligových týmů, jejich trenérů a vybraných novinářů.

 

Davis Ikaunieks v aktuálně skončeném ročníku nastoupil do 27 duelů, v nichž stihl vstřelit 10 branek a zaznamenat 6 gólových asistencí. Nejhlepším zahraničních hráčem HET ligy byl zvolen v konkurenci 121 zahraničních fotbalistů ze čtyřiceti různých zemí. Jeho úspěšnou sezónu podtrhl fakt, že v paralelní anketě o nejlepšího ligového útočníka obsadil 3. příčku a dostal se na celkové 6. místo v hlavní kategorii "Hráč sezóny". Na pomyslném trůnu pro nejlepšího cizince české fotbalové ligy vystřídal exjihlavského útočníka Murise Mešanoviće. Připomeňme, že v téže anketě měla Vysočina zastoupení i po skončení ročníku 2013/14, kdy Haris Harba bral 2. příčku.

A doplňme, že Davise na slavnostní večer hodila do gala značka VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti.

„Pro náš klub je obrovským vyznamenáním, že máme ve svých řadách takto oceněného hráče. Davisovi to strašně přeju, je to skromný kluk, který tvrdě pracuje a tu cenu si zaslouží. V tomto roce se v lize obrovsky zvýšila konkurence mezi cizinci, a o to je jeho vítězství cennější. Stejně tak je skvělé, že byl oceněn hráč z malého klubu, v němž fotbalisté nejsou tolik na očích. Davis však předvedl, že když hráč hraje fakt dobře, prosadí se odkudkoliv. Jsme velmi rádi, že je tu s námi. Na tom má také velký podíl agentura Global Sports. Mimo jiné nám pomohla v době, kdy se nám tolik nedařilo Davise utvrdit v tom, že i u nás se může zlepšovat. Tato trpělivost a důvěra v našeho sportovního ředitele a trenérský tým se mu nakonec vyplatila,“ okomentoval ocenění pro lotyšského reprezentanta Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

„Příchod do českého fotbalu a vysoká úroveň I. ligy pro mě byly velkou výzvou. Snažil jsem se na sobě neustále pracovat, abych klubu i své agentuře splatil důvěru do mě vloženou. Tohoto ocenění si mimořádné vážím, neboť si uvědomuji, v jak silné konkurenci jsem ho získal. Moje působení v Jihlavě je mediálně velmi sledované i v mé rodné zemi a věřím, že budu mít v české lize brzy další následovníky,” dodal oceněný lotyšský útočník Davis Ikaunieks.

Jeho slova doplnil i šéf agentury Global Sports Pavel Zíka: „Vysokého ocenění Davise si velmi vážíme a bereme ho jako výsledek našeho společného projektu s FC Vysočina. Přivedli jsme do Česka mladého talentovaného hráče ze země, která je z hlediska českého fotbalového trhu netradiční. V FC Vysočina svůj talent dále rozvinul a patřil k nejlepším útočníkům I. ligy jak v minulém, tak i v právě skončeném ročníku. Věříme, že další podobný projekt či projekty zrealizujeme i v nové sezoně.“

fotografie z předání ocenění - ZDE

 
Aktuálně

Vojtěch Lampíř: Proti Chrudimi nasadíme dvě odlišné jedenáctky

Po úvodním letním tréninku a rozlosování nového ročníku je před námi další neklamný signál, že se ligový start neúprosně blíží – první letní přípravný duel. Fotbalisté FC Vysočina v něm na domácí půdě nastoupí proti druholigovému sokovi – MFK Chrudim. Duel proběhne na stadiónu v Jiráskově ulici v sobotu 22. června od 11:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu