M-soft
 
27.05.2018, Miroslav Fuks

Davis Ikaunieks byl vyhlášen nejlepším cizincem HET ligy

Davis Ikaunieks byl vyhlášen nejlepším cizincem HET ligyÚtočník Davis Ikaunieks se v rámci dnešního Galavečera HET ligy dočkal velkého osobního ocenění a též malé náplasti na bolestný sestup FC Vysočina. V Národním domě v Praze na Vinohradech převzal ocenění pro nejlepšího zahraničního hráče ročníku 2017/18. To vzešlo z hlasování kapitánů ligových týmů, jejich trenérů a vybraných novinářů.

 

Davis Ikaunieks v aktuálně skončeném ročníku nastoupil do 27 duelů, v nichž stihl vstřelit 10 branek a zaznamenat 6 gólových asistencí. Nejhlepším zahraničních hráčem HET ligy byl zvolen v konkurenci 121 zahraničních fotbalistů ze čtyřiceti různých zemí. Jeho úspěšnou sezónu podtrhl fakt, že v paralelní anketě o nejlepšího ligového útočníka obsadil 3. příčku a dostal se na celkové 6. místo v hlavní kategorii "Hráč sezóny". Na pomyslném trůnu pro nejlepšího cizince české fotbalové ligy vystřídal exjihlavského útočníka Murise Mešanoviće. Připomeňme, že v téže anketě měla Vysočina zastoupení i po skončení ročníku 2013/14, kdy Haris Harba bral 2. příčku.

A doplňme, že Davise na slavnostní večer hodila do gala značka VÝVOJ, oděvní družstvo v Třešti.

„Pro náš klub je obrovským vyznamenáním, že máme ve svých řadách takto oceněného hráče. Davisovi to strašně přeju, je to skromný kluk, který tvrdě pracuje a tu cenu si zaslouží. V tomto roce se v lize obrovsky zvýšila konkurence mezi cizinci, a o to je jeho vítězství cennější. Stejně tak je skvělé, že byl oceněn hráč z malého klubu, v němž fotbalisté nejsou tolik na očích. Davis však předvedl, že když hráč hraje fakt dobře, prosadí se odkudkoliv. Jsme velmi rádi, že je tu s námi. Na tom má také velký podíl agentura Global Sports. Mimo jiné nám pomohla v době, kdy se nám tolik nedařilo Davise utvrdit v tom, že i u nás se může zlepšovat. Tato trpělivost a důvěra v našeho sportovního ředitele a trenérský tým se mu nakonec vyplatila,“ okomentoval ocenění pro lotyšského reprezentanta Jan Staněk, ředitel FC Vysočina.

„Příchod do českého fotbalu a vysoká úroveň I. ligy pro mě byly velkou výzvou. Snažil jsem se na sobě neustále pracovat, abych klubu i své agentuře splatil důvěru do mě vloženou. Tohoto ocenění si mimořádné vážím, neboť si uvědomuji, v jak silné konkurenci jsem ho získal. Moje působení v Jihlavě je mediálně velmi sledované i v mé rodné zemi a věřím, že budu mít v české lize brzy další následovníky,” dodal oceněný lotyšský útočník Davis Ikaunieks.

Jeho slova doplnil i šéf agentury Global Sports Pavel Zíka: „Vysokého ocenění Davise si velmi vážíme a bereme ho jako výsledek našeho společného projektu s FC Vysočina. Přivedli jsme do Česka mladého talentovaného hráče ze země, která je z hlediska českého fotbalového trhu netradiční. V FC Vysočina svůj talent dále rozvinul a patřil k nejlepším útočníkům I. ligy jak v minulém, tak i v právě skončeném ročníku. Věříme, že další podobný projekt či projekty zrealizujeme i v nové sezoně.“

fotografie z předání ocenění - ZDE

 
Aktuálně

Vydejte se s námi na cestu zpět mezi elitu! Pořiďte si permanentku!

FC Vysočina po šesti letech opustil českou elitní fotbalovou společnost. Zároveň však odstartoval roční cestu, na jejímž konci by měl být návrat do nejvyšší soutěže! Vyrazte na ni společně se svým klubem! Nenechte si ujít žádnou z jejích patnácti domácích zastávek! Pořiďte si zvýhodněnou permanentku, získejte své místo na tribuně a podpořte tak... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2018 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu