24.04.2013, Miroslav Fuks

Gabriel da Silva si hledá nové angažmá

Gabriel da Silva si hledá nové angažmáCelkem pět a půl roku strávil brazilský krajní záložník či obránce Gabriel da Silva v Jihlavě. V loňském ročníku se po dlouhých letech snažení dočkal postupu do Gambrinus ligy, ale do té ani jednou nezasáhl. Jaro strávil v juniorce a s platností od 1. května 2013 se s vedením klubu dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

 

Gabriel v postupové sezóně naskočil do osmnácti zápasů a vstřelil jednu branku. V nejvyšší soutěži však trenéra Komňackého nepřesvědčil, do žádného duelu nezasáhl a jen čtyřikrát byl alespoň na střídačce. Jeho šanci na prosazení se do užšího kádru eliminovaly i mnohá zranění, z nichž jedno znemožnilo i jeho plánované hostování v Příbrami. V zimní přípravě nastoupil do devíti duelů a odjel i na soustředění do Turecka. Jaro však po zúžení kádru strávil trénováním v juniorce. Zahrál si jen v posledních dvou duelech Juniorské ligy.

„Přede mnou jsou testy v jednou z polských prvoligových klubů. Mám nyní dost času na to, abych si pro příští ročník našel nové angažmá a další fotbalovou výzvu. Na Vysočinu každopádně budu rád vzpomínat a děkuju jí za šanci, kterou mi dala,“ řekl věčně usměvavý Gabriel.

Připomeňme, že na Vysočinu přišel v lednu 2008 v době, kdy první tým trénoval Karol Marko. Tento portugalsky hovořící kouč mu usnadnil aklimatizaci a tak se tehdy dvacetiletý hráč stal oživením jihlavské sestavy. Z krajního záložníka se postupně vypracoval na jednoho z nejlepších pravých obránců II. ligy. V té nastoupil přesně do stovky zápasů a vstřelil 4 branky.

Gabriel v lednu 2008 poprvé v jihlavské dresu. A hned musel smolně odstoupit se svalovým zraněním.

Takto oslavoval svoji první branku za FC Vysočina.

 
Aktuálně

Na domácí zápasy nově otevřeme DĚTSKOU FANZÓNU!

Navštěvují vaše děti domácí zápasy FC Vysočina? Baví je fotbal? Nebaví je ale sedět s vámi mezi dospělými? My zařídíme, aby si fotbal užily na maximum v rámci nově vytvořené DĚTSKÉ FANZÓNY! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu