02.02.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: S dosavadní přípravou můžeme být spokojení

Komňacký: S dosavadní přípravou můžeme být spokojeníS posledním lednovým dnem se zimní příprava FC Vysočina přehoupla do druhé části. Do úseku mnohem kratšího a příjemnějšího. S trenérem Františkem Komňackým jsme hodnotili lednovou přípravu, změny v kádru a poskytl nám informace o nadcházejícím soustředění v Turecku.

 

Máte za sebou čtyři náročné lednové tréninkové týdny. Jak jejich průběh hodnotíte?
Můžeme být relativně spokojeni. Lze konstatovat, že se nám podařilo odtrénovat a odpracovat vše, co jsme si naplánovali. Vyskytly se jen dílčí problémy s nepřízní počasí či menší marodkou.

Jste spokojen s přístupem hráčů?
V tomto směru jsem výhrady nezaznamenal. Hráči k plnění svých povinností přistoupili profesionálně. Občas museli zatnout zuby a všechny tréninkové jednotky rozhodně nebyly příjemné. Nutit jsme je ale rozhodně nemuseli, neboť fotbalisté už dávno vědí, že zimní přípravu potřebují a dlouho z ní čerpají.

Nedílnou součástí fotbalové zimy jsou přípravné duely na umělé trávě? Jste s nimi spokojen?
Sehráli jsme sedm přípravných duelů, v nichž jsme chtěli dát rovnoměrnou herní příležitost v podstatě celému kádru. Aby si hráči mohli říci o místo v ligové sestavě. Šlo o prověrky proti solidním soupeřům, které se odehrály na kvalitních terénech a mne těší, že při nich nedošlo k vážnějším zraněním. Zápasy nám také ukázaly, na jakém místě sestavy máme problém a jak se hráči vyrovnávají s velkou tréninkovou zátěží.

Do týmu přibyla celá řada nových hráčů. Můžete je okomentovat?
Ano, přivedli jsme několik nových tváří a kádr se významně rozrostl. Především jsme se soustředili na útok a náhradu za Tecla, který přestoupil do Plzně. Nakonec nám na post hrotových hráčů zůstala dvojice Václav Vašíček – David Vaněček, ke kterým čerstvě přibyl Arnold Šimonek, jehož příchod velmi vítám. Mezi nimi se férově rozhodne, kdo v úvodním duelu nastoupí v základní sestavě.

Stoper Milan Kopic se do Jihlavy vrátil, aby zde po sérii zranění restartoval svoji kariéru. Velmi se mi zamlouvá jeho přístup k fotbalu a je na něm vidět chuť vrátit se do velkého fotbalu. Pokud mu vydrží zdraví, tak by nám měl svými zkušenostmi, důrazem a herním přehledem hodně pomoci.

Krajní záložník Václav Tomeček rozhodně zvýší konkurenci na kraji zálohy. Má velmi dobrý pohyb, je technicky výborně vybaven, prostě produkt olomoucké líhně. Uvidíme, zda si řekne o místo v základní sestavě a uplatnění přestupové opce ze strany FC Vysočina.

Mezi posily lze zařadit i zkušeného defenzivního hráče Tomáše Marka...
Na podzim do hry nezasáhl, ale do startu zimní přípravy se dal po zdravotní stránce zcela dohromady. Jsem rád, že u něj nepříjemné zranění odeznělo a vše absolvoval bez úlev. Přestože měl menší herní manko, tak se s ním poměrně rychle vyrovnal. Díky svým zkušenostem nám bude na jaře velmi prospěšný.

Pohled do sestavy naznačuje, že vedle Kučery a Masopusta, by se do sestavy mohli více prosazovat i krajní záložníci Kosak a Kliment?
Oba mají fotbalovou budoucnost před sebou a budou v našem klubu dostávat prostor k tomu, aby se zapojili do velkého fotbalu. V zimní přípravě prokázali velkou míru talentu a pozitivní vztah k fotbalu. Jdou výkonnostně nahoru a z dorosteneckého fotbalu se stávající prvoligovými hráči. Zvláště Kosak má dobře našlápnuto do základní sestavy.

Jak jste složil nominaci na soustředění do Turecka. Co fotbalisté, které jste do kádru nezařadil?
Bereme sebou 21 hráčů do pole a 2 brankáře. V Jihlavě zůstávají Šilinger, který má nabídky na hostování z II. ligy, a Kryštůfek, který zatím není zcela zdráv. To samé samozřejmě platí pro útočníky Sedláčka a Mešanoviće. Gavrić je na testech v Tatranu Prešov. Brankář Rožník též není zcela fit a mladíka Kotnoura čeká sraz reprezentace U-19.

Těšíte se do Turecka? Budete pobývat v prostředí, které je vám známé? Kde budete ubytováni?
Za těch asi patnáct let, co pravidelně v zimě jezdím na Kypr nebo do Turecka, už mne nemůže nic překvapit. Hráče čeká výborné hotelové zázemí, teplejší klima a především přírodní tráva, kvůli které na jih letíme. Doufám, že nás příliš neomezí deštivé dny, které tam v tomto ročním období občas bývají. Jsem rád, že nám vedení klubu vyšlo vstříc a soustředění nám umožnilo. Jsem přesvědčen, že bez tohoto herního soustředění by byl náš vstup do ligy složitější.

V sobotu 2. února se autobusem přesuneme do Drážďan a odtud přímým letem zamíříme do tureckého letoviska Antalya. Zde strávíme deset kompletních dnů, přičemž návrat je naplánován na středu 13. února.

Jaká bude vypadat tréninková náplň soustředění? Proti kterým celkům nastoupíte?
Oproti naší lednové tréninkové náplni hráče čeká velká změna. Je konec přípravě v hale či na umělé trávě, v posilovně budou jen minimálně. Alespoň dvakrát denně budou na travnatém hřišti, aby si upevnili fotbalové návyky. Věnovat se budeme hlavně herním záležitostem – střelbě, kombinaci, standardním situacím a nácviku útočné a obranné fáze.

K tomu nám dobře poslouží čtyři kvalitní přípravné duely proti prvoligovým klubům. V úterý 5. února to bude srbský celek FK Rad Beograd, ve čtvrtek nastoupíme proti ukrajinskému týmu FC Kryvbas, v sobotu proti polskému klubu Jagiellonia Bialystok a poslední prověrku bude v pondělí 11. února představovat utkání proti maďarskému Paksi SE.

Máte už připraveno rozložení hráčů do jednotlivých zápasů? Budete hodně zkoušet, anebo se zaměříte na hledání optimální sestavy?
První dva zápasy budou mít charakter obdobný, jako v dosavadních utkáních. Budeme se tedy snažit zátěž rozložit na celý dostupný kádr. V posledních dvou zápasech se však budeme soustředit na sehrání základní sestavy.

Zasáhne do zápasů Václav Koloušek?
Vašek už naplno trénuje a do zápasů určitě naskočí. V Turecku bude jeho herní praxe podrobena určitě zkoušce, ovšem v případě takto zkušeného hráče by to nemělo představovat problém.

Nominace na soustředění do Turecka:

Brankáři: Blažek, Hanuš
Obránci: Gabriel, Josl, Kopic, Leibl, Marek, Obert, Šourek, Tlustý
Záložníci: Jungr, Karlík, Kliment, Koloušek, Kosak, Kučera, Masopust, Rada, Tomeček, Vaculík
Útočníci: Šimonek, Vaněček, Vašíček

 
Aktuálně

Podpořte FC Vysočina v neděli v důležitém utkání proti Spartě B!

Fotbalová Vysočina potřebuje zabrat a konečně naplno bodovat. Netradičně v neděli 21. dubna bude od 17:00 hodin bojovat o první jarní vítězství proti nevyzpytatelnému týmu plného talentů – juniorce Sparty Praha. Přijďte ji v důležité bitvě podpořit, ať tolik potřebné tři body zůstanou doma! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu