25.02.2015, Miroslav Fuks

Petr Nerad: Přišel čas přijmout novou fotbalovou výzvu

Petr Nerad: Přišel čas přijmout novou fotbalovou výzvuVedení FC Vysočina dotáhlo do konce avizované posílení středu zálohy. V poslední možný termín zimních přestupů zaregistrovalo profesionální kontrakt jednadvacetiletého mládežnického reprezentanta Petra Nerada (nar. 6.2.1994). Talentovaný fotbalista, který má na svém kontě 32 prvoligových startů a 2 branky, přichází na hostování z Bohemians Praha 1905.

 

S jakými pocity jsi vstoupil do prvního tréninku v Jihlavě?
Obavy rozhodně nejsou na místě. Nečekám žádný problém s adaptací. Spoustu kluků tady znám, rozhodně nejdu do neznámého prostředí. Asi se třemi novými spoluhráči jsem se potkal v národním týmu, jsou tady kluci ze Sparty na hostování

Kdy došlo k prvnímu kontaktu ze strany FC Vysočina a ty jsi začal o tomto přesunu uvažovat?
Událo se to celkem rychle. Zhruba v polovině února jsem se o jihlavském zájmu dozvěděl a byl jsem mile překvapen. Vzhledem k mé situaci v Bohemce jsem se rozhodl, že bych své působení v FC Vysočina rád vyzkoušel. Vnímám, že bych zde mohl mít šanci k většímu jarnímu vytížení.

Na jaře jsi odehrál prakticky vše, ovšem na podzim 2014 jsi nastupoval minimálně. Kde byly příčiny?
Celou letní přípravu jsem promarodil. Alespoň na lavičku jsem se poprvé dostal až v 5. kole a o kolo později jsem odehrál alespoň třicet minut. Týmu se ale dařilo, skvěle hráli kluci ve středu zálohy a já měl těžké se do sestavy znovu dostat. V základu jsem nastoupil jen doma proti Českým Budějovicím, kdy jsme zvítězili 3:0, ovšem v dalším kole jsem zůstal jen na lavičce. Nakonec jsem na podzim aktivně zasáhl jen do čtyř utkání.

Vnímal jsi na sobě touhu učinit po dlouhých letech v Bohemians změnu a další krok ve své kariéře?
Pravdou je, čtrnáct let v Bohemians představuje hrozně dlouhou dobu. Nastal čas zkusit si jiné prostředí a život jinde. Za šanci ze strany FC Vysočina jsem rád a věřím, že bude představovat posun v mé kariéře. Uvidíme, co přinese fotbalový vývoj a čas. Rozhodně se ale této výzvy nebojím a těším se na ni. Je to pro mne najednou něco nového.

Jak velkou roli v tvém angažmá sehrál kouč Luděk Klusáček, který tě v Ďolíčku vedl během jarní sezóny 2014?
Myslím si, že sehrál celkem zásadní roli, protože pod ním jsem odehrál skoro celé jaro. Dařilo se nám herně i výsledkově a Bohemians jsme dokázali zachránit v lize. Jeho působení v Jihlavě tedy znamenalo důležitý aspekt k tomu, že jsem nabídku FC Vysočina přijal.

Právě trenér Klusáček o tobě hovoří jako o univerzálním středopolaři. Na jakém postu v sestavě se cítíš nejlépe?
Přiznávám, že role v sestavě je mi docela jedno. Nejlépe se asi cítím v roli podhrotového hráče, ale samozřejmě jsem schopen hrát na kraji zálohy či hlouběji v jejím středu. Bude záležet na trenérovi, jak si moji úlohu v sestavě vyhodnotí. Kam mne postaví, tam budu hrát.

Jsi dlouholetým členem českých mládežnických reprezentací. Živíš šanci probojovat se i na červnové EURO U21, které poprvé proběhne v Česku?
Prošel jsem všemi českými mládežnickými reprezentacemi, kde dosud nasbíral 37 startů a vstřelil 3 góly. Mým velkým cílem před touto sezónou bylo pokusit se o místo v užším kádru reprezentace U21 na nadcházející EURO. Bohužel, z důvodu podzimního zranění a neprobojování do základní sestavy v Bohemce jsem tuto šanci, nechci říci, že ztratil, ale určitě se zmenšila. Do FC Vysočina jdu s tím, že věřím, že zde dostanu větší prostor hrát a že se o tuto obrovskou šanci ještě hodně porvu. Pokud by to nevyšlo, tak určitě udělám všechno pro to, abych se stal nedílnou součástí nově se tvořící reprezentace U21, v níž budou hráči ročníku 1994 a mladší. Za tento tým jsem zatím nastoupil do jediného přípravného duelu v loňském roce.

Z pohledu reprezentace nejraději vzpomínáš na světový šampionát U17 v roce 2007?
Tento šampionát v Mexiku pro mne představoval zatím největší životní fotbalový zážitek. Moc často se nepoštěstí, aby se člověk podíval na druhý konec světa. Mrzí mne, že jsme nedokázali postoupit ze skupiny, když jsme nejdříve podlehli USA, poté jsme porazili Nový Zéland a v rozhodujícím utkání jsme nestačili na Uzbekistán. Zasáhl jsem do všech zápasů.

Vybavuješ si nějaký odehraný zápas proti FC Vysočina?
Rád vzpomínám na utkání z loňského jara, kdy jsme v Jihlavě vybojovali hrozně cenný bod za remízu 1:1, která nám hodně pomohla v naší úspěšné snaze zachránit nejvyšší soutěž. Tehdy jsem na kraji zálohy odehrál 82 minut zápasu.

V rámci herního soustředění Bohemians v Turecku jsi utrpěl zranění, které tě nepustilo na hřiště v generálce na ligu a při jejím startu. Jak jsi na tom nyní?
Mám za sebou více než čtrnáct dní léčby a rehabilitace. Díky tomu jsem nebyl připraven do startu ligy, kdy Bohemians nastoupili právě proti Jihlavě. V FC Vysočina jsem se hned 24. února zapojil do tréninku. Předpokládám, že na plnou zápasovou zátěž bych měl být připraven nejdříve na Jablonec.

Můžeš nám přiblížit své fotbalové začátky? Za jakých okolností jsi zamířil do Ďolíčku?
V pěti letech mne rodiče přivedli na fotbalový trénink u nás v Řepích, což městská část Prahy 17. odchovancem Sokola Řepy. Někdy v osmi letech jsme hráli utkání proti Bohemians, asi jsem zaujal jejich trenéry a tak došlo k mému přestupu do Vršovic.

Kdy jsi poprvé pronikl na „áčka“ Bohemians? Vzpomínáš si na prvoligový debut?
Do prvního týmu jsem se přesunul krátce před mými osmnáctými narozeninami na startu zimní přípravy v roce 2012. Díky skvělé partě, která v Bohemce vždycky byla, jsem neměl problém do mančaftu zapadnout. Prvoligový dres Bohemians jsem poprvé oblékl v dubnu 2012, když jsem odehrál asi 10 minut utkání na Dukle Praha, které jsme prohráli 2:0.

Který zápas v zelenobílém dresu byl z tvého pohledu nejvydařenější?
Nejraději vzpomínám na utkání z dubna loňského roku, kdy jsme v Ďolíčku porazili 3:1 a já vstřelil svůj první ligový gól, který tento duel zároveň rozhodl. Nezapomenutelný byl též poslední zápas loňského ročníku, kdy jsme na domácí půdě ubojovali remízu 0:0 proti Plzni, která nás zachránila v nejvyšší soutěži. Museli jsme ale pár minut čekat na výsledek utkání Olomouce. V závěru to byly šílené nervy a poté mohla propuknout obrovská euforie!

Jeden ročník jsi s Bohemians strávil ve FNL. Byl to oproti nejvyšší soutěži velký skok?
Šlo o oji druhou sezónu mezi dospělými, tudíž to pro mne byla velká a vítaná zkušenost, která mne dobře připravila na I. ligu. Sezónou jsme prošli bez větších potíží, sehráli jsme řadu dobrých zápasů a zaslouženě jsme postoupili zpět mezi českou elitu. Navíc se mi docela dařilo, když jsem nastoupil do 24 utkání a jen na podzim jsem zaznamenal pět branek.

Jak trávíš svůj volný čas?
Přiznám se, že ve volném čase odpočívám a strašně rád spím. Pokud je možnost, tak se s chutí zajdu podívat na hokej nebo jsem s kamarády.

 
Aktuálně

Oulehla: Kluci šli na hranici svých možností, odvedli maximum

Úsilí fotbalistů FC Vysočina vybojovat tolik potřebné vítězství bylo na trávníku doslova hmatatelné. Ani s pozměněným herním rozestavením však na Vlašim nestačilo. Zrodila se tak remíza, která byla určitě cennější pro hosty. Zvlášť, když přes úhony přečkali možná klíčový moment utkání z 16. minuty. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu