25.02.2014, Miroslav Fuks

Šimonkovu tureckou misi zastavilo infekční onemocnění

Šimonkovu tureckou misi zastavilo infekční onemocněníTurecká mise urostlého útočníka Arnolda Šimonka podle všeho předčasně a smolně skončila. Hostování v druholigovém Manisasporu se slibně rozběhlo a bývalý slovenský reprezentant U21 si zvykl na zcela odlišné prostředí. Na konci prosince u něj propukla neznámá bakteriální infekce, která všechny plány a ambice rozmetala.

 

Autora tří branek v Gambrinus lize jsme telefonicky zastihli doma v Nitře. První dotaz se nemohl týkat ničeho jiného, než jeho zdravotního stavu a okolností jeho onemocnění: „Ve druhé polovině prosince jsem se cítil být více unavený. Ke konci roku loňského roku však vše nabralo rychlý spád. Ze dne na den mi vyskočila vysoká teplota, která se mne držela asi týden. Po tu dobu jsem byl hospitalizovaný na infekčním oddělení nemocnice v Manise a nikdo nevěděl, co mi přesně je. Infekce se mi dostala do svalů a šlach, nemohl jsem ani chodit a cítil jsem se strašně unavený a zesláblý. Marodil jsem skoro dva měsíce. Nejdříve jsem se léčil v Turecku a poté střídavě doma na Slovensku a v Praze,“ popsal své zdravotní trable Arnold Šimonek.

Jak si na tom po zdravotní stránce nyní?
Momentálně bych už měl být zdravý. Cítím se dobře, nic mne neomezuje, ale musím se zatím vyvarovat jakékoli námahy. Potvrzení by mi na to mělo dát 11. března poslední vyšetření v Praze. Poté bych mohl začít s postupnou tréninkovou zátěží. Věřím, že mne tato zkušenost do další fotbalové kariéry a vůbec do života posílí.

Jak se za této nepříjemné situace zachoval turecký klub?
Na základě mého onemocnění a očekávané dlouhé léčby se chtěli domluvit na oboustranném ukončení smlouvy o hostování, což jsem odmítl. Přistoupili tedy k jednostrannému vypovědění smlouvy. Fakticky jsem tedy stále hráčem Manisasporu a je přede mnou arbitráž o finančním vyrovnání. Nejpozději od léta budu zase hráčem FC Vysočina.

Budou tvé vzpomínky na turecké angažmá pouze negativní?
To rozhodně ne. V Turecku jsem zažil obrovský zájem médií a především fanoušků o fotbal, kteří ho doslova milují. Trenér byl se mnou spokojený, nastoupil jsem do patnácti ligových a jednoho pohárového zápasu, přičemž jsem většinou odehrál velkou porci minut. Mrzí mne, že jsem vstřelil pouze dvě branky. Hlavně je ale velká škoda, že mé angažmá muselo takto předčasně skončit.

Jak se ti žilo v Manise?
Manisa se nachází na západě Turecka zhruba 20 kilometrů od přímořského Izmiru. Nalezl jsem tu zcela odlišný život oproti tomu, na co jsem byl doposud v Nitře nebo v Jihlavě zvyklý. Hrozně mi pomohlo, že jsem v Manise mohl být se svojí přítelkyní. Pomalu jsme si zvykali na místní specifika a odlišný život, když přišlo mé onemocnění...

A jak se ve II. lize dařilo Manisasporu?
Když jsem zamířil na marodku, tak jsme byli na 3. příčce tabulky. Aktuálně je tým na 7. pozici. Cíl Manisasporu je přitom jediný – postoupit do nejvyšší soutěže. Na vidinu postupu se váže i klubová ekonomika. Nebude to ale jednoduché, protože do elitní soutěže jdou přímo pouze první dva celky tabulky a další čtyři týmy poté hrají baráž o třetí postupovou pozici.

Arnold Šimonek v dresu tureckého Manisasporu.

 
Aktuálně

Oulehla: Kluci šli na hranici svých možností, odvedli maximum

Úsilí fotbalistů FC Vysočina vybojovat tolik potřebné vítězství bylo na trávníku doslova hmatatelné. Ani s pozměněným herním rozestavením však na Vlašim nestačilo. Zrodila se tak remíza, která byla určitě cennější pro hosty. Zvlášť, když přes úhony přečkali možná klíčový moment utkání z 16. minuty. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu