30.05.2024, Miroslav Fuks

Sportovní den FCV pro handicapované děti proběhl už po třiadvacáté!

Sportovní den FCV pro handicapované děti proběhl už po třiadvacáté!Těžko uvěřitelných 23 let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub a jeho zaměstnanci poskytují organizační a materiální záštitu pro sportovní den žáků této školy.

 

Tradiční akce proběhla ve středu 30. května v areálu Na Stoupách tím nejlepším způsobem. Vyšlo jí počasí, vládla pohodová atmosféra, všichni sportující podali senzační výkony a činili se i dorostenci a dorostenkyně FKM Vysočina v úloze organizátorů jednotlivých disciplín. Sportovní dopoledne se prostě parádně vydařilo!

Sportovní den zahájil jeho zakladatel a nynější trenér dorostu U19 Josef Vrzáček. Následně předal slovo Josefu Morkusovi, manažerovi FKM Vysočina, a poté samozřejmě i Zuzaně Šimkové, ředitelce Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava.

Po úvodním rozcvičení se zhruba 90 dětí se svým doprovodem nadšeně vrhlo do deseti pestrých disciplín. Ve všech případech platilo, že sportující ze sebe vydali všechny své síly a schopnosti. Za to jim právem náležel potlesk a ocenění všech přítomných.

  • fotogalerie z vydařené akce ZDE

 
Aktuálně

Vojtěch Lampíř: Proti Chrudimi nasadíme dvě odlišné jedenáctky

Po úvodním letním tréninku a rozlosování nového ročníku je před námi další neklamný signál, že se ligový start neúprosně blíží – první letní přípravný duel. Fotbalisté FC Vysočina v něm na domácí půdě nastoupí proti druholigovému sokovi – MFK Chrudim. Duel proběhne na stadiónu v Jiráskově ulici v sobotu 22. června od 11:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu